Piligrimų virtuvė by Francesco Padovani

Slapti abatijų ir vienuolynų receptai
Viduramžiais daugybė į krikščionių šventoves keliaujančių piligrimų galėjo pasikliauti tik savo begaliniu tikėjimu ir viltis, kad kelyje sutikti žmonės bus svetingi. „Vien duona ir vynas palaiko keliauninką“, – taip teigia ispanų posakis, pabrėžiantis tą kuklų valgį, kurio keliautojams buvo siūloma ligoninėse, nakvynės namuose ir vienuolynuose. Prisiminus tą posakį atrodo, jog nė neverta kalbėti apie piligrimų virtuvę, tačiau žmonių patirčių mainai pamažu keitė ir atskirų vietovių gyventojų maisto vartojimo įpročius.
Ši knyga pateikia žinių apie pagrindinius piligrimystės maršrutus, šventoves ir pasakoja apie piligrimų keliuose per amžius susiformavusias maisto gaminimo tradicijas. Čia rasite prancūziškų, ispaniškų ir itališkų receptų, kurie padės atrasti ne tik naują skonį, bet ir dažnai nepelnytai nuvertinamus produktus.
Be receptų, knygoje yra įdomių ir naudingų piligrimystės istorijos žinių. Pravers ir knygos puslapiai, skirti sveikatos temoms. Juose pateikti patarimai žmonėms, kurie daug keliauja, ir ne tik iš religinių paskatų.

8,11

Genre: Receptai
Skelbta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Laikraščio UAB "Dzūkų Žinios" projektas SKAITLIUKAS.EU