Pažink Islandiją by Edmundas Statkauskas

Pažink Islandiją knygaLeidykla „Terra Publica“ pristato autorinę Edmundo Statkausko knygą „Pažink Islandiją“. Tai knyga apie šalį, kurioje vis dar veržiasi ugnikalniai, šėlsta stiprūs vėjai ir danguje švyti nuostabaus grožio šiaurės pašvaistės.

Knyga apie Islandiją susideda iš trijų dalių. Pirmoje skaitytojas supažindinamas su Islandijos valstybe, jos istorija, kutūra, tradicijomis ir papročiais. Geografinė šalies padėtis ir sudėtingos gyvenimo sąlygos užgrūdino islandus ir išmokė naudotis gamtos teikiamomis gėrybėmis. Lietuviams neįprasti maisto gamybos būdai ir islandų tradiciniai patiekalai daugelį amžių buvo vienas svarbiausių vietinių gyventojų išlikimo veiksnių. Islandijos atradimas bei apgyvendinimas, tradicinis vietinių gyventojų maistas, šventės, kalba ir istorija – visa tai pirmoje knygos dalyje.

Antroje dalyje – daugiau nuotraukų nei teksto, nes Islandijos grožio ir išskirtinumo vien tekstu atskleisti neįmanoma. Tirpstantys ledynai ir ledkalnių lagūnos, vis dar aktyvūs ugnikalniai ir karštosios versmės, galingi kriokliai ir nuolat besiveržiantys verdančio vandens geizeriai – visa tai aprašyta ir iliustruota stulbinamomis nuotraukomis.

Trečioje knygos dalyje rasite Edmundo Statkausko praktinius patarimus keliautojams. Ši dalis aktuali visiems, besiruošiantiems aplankyti Islandiją.

Pažink Islandiją knyga_a Pažink Islandiją knyga_b Pažink Islandiją knyga_c


Genre: Pažintinė
Skelbta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Laikraščio UAB "Dzūkų Žinios" projektas SKAITLIUKAS.EU