Karelienė Bona by Valentina Zetler

Romano autorė – Valentina Zeitler, Lietuvos diplomatė, ilgokai dirbusi Austrijoje, Vokietijoje ir Ukrainoje. Ji jau yra išleidusi kelias politologines ir publicistines knygas: „Austrija – ryškiausios politinės vaivorykštės spalvos“, „Populistai… ateina ir išeina?!“ ir „Nebyli siena“.
„Karalienė Bona“- pirmasis autorės istorinis romanas. Jis mus nukelia į tolimą XVI amžiaus Italiją, Lenkiją ir Lietuvą. Tačiau romane svarbiausia ne įvykių chronologija, bet Nežinomosios- moters, atkeliavusios iš tolimo saulėto krašto, gyvenimas ir tragiškas likimas. Ji yra pagrindinė romano veikėja ir įvykių liudininkė. Du Nežinomosios gyvenimai- romantiška ir idealizuota jaunystė Italijoje ir skaudūs, kupini nusivylimų ir prarastų iliuzijų metai svetimame krašte- intriguojanti šio romano gija.
Autorė nesistengia ieškoti teisių ir neteisių kilusiose konfliktuose, nesiekia pateisinti vienų ar apkaltinti kitų dėl sudėtingų ir neretai prieštaringų ano amžiaus įvykių. Jų vingriai perpinti intriguojančiomis, bet neretai ir tragiškomis knygos veikėjų gyvenimo ir meilės istorijomis.
Knygos autorė per menamą karalienės Bonos dienoraštį parodo įvairias karalienės valdymo peripetijas ir sugrįžimą iš Lenkijos į Italiją, tragišką jos gyvenimo pabaigą. V. Zeitler pavyko pažvelgti į to meto realijas Nežinomosios ir kitų jos amžininkų akimis, autentiškai aprašyti daugelio įvykių vietas, atskleisti sudėtingus veikėjų charakterius ir likimus.

8,22

Genre: romanas
Skelbta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Laikraščio UAB "Dzūkų Žinios" projektas SKAITLIUKAS.EU