Du lagaminai sniego by Kęstutis Navakas

Poetas, eseistas, literatūros kritikas, vertėjas, Nacionalinės premijos laureatas (2007) Kęstutis Navakas apie save ir savo naująją knygą:
Gimiau šešiasdešimt ketvirtaisiais, augau nedideliame Aukštaitijos miestelyje, kol, sulaukęs aštuonerių, visiems laikams persikėliau į Kauną. Būtent tą pavasarį, kai ten susidegino Kalanta. Tačiau aštuntasis dešimtmetis man susijęs ne su juo ir ne su tuomet nagus išleidusia sovietine sistema. Labiausiai – su vinilo plokštelėmis, kuriomis keli mokyklos išrinktieji slapta keisdavosi per pertraukas. Panašu, kad ir mano širdis buvo iš vinilo, nes ta muzika giliai į ją įsirašė.
Devintąjį dešimtmetį, užuot kur nors studijavęs, praleidau sėdėdamas Žaliakalnio palėpėje, skaitydamas. Jam baigiantis išėjo pirmoji mano poezijos knyga. 
Dešimtasis dešimtmetis buvo skirtas boheminiam gyvenimui, kuriam veik visą save ir atidaviau. Buvau atidaręs savo knygyną, bet tai suvokiau kaip vieną iš daugelio to pašėlusio dešimtmečio nuotykių.
Dutūkstantųjų pradžioje du sezonus dirbau LTV, pristatinėjau naujas knygas bei jų autorius. Kol noras kur nors dirbti prapuolė galutinai. Ir tai buvo teisingas sprendimas, nes, metęs darbus, pradėjau leisti knygas (ši jau septinta) ir už jas gavau keletą įvairaus lygio premijų, įskaitant Nacionalinę.
Vinilo plokšteles teberenku ir vertingiausios man tos, kurios mokykloje per pertraukas švytėte švytėdavo iš po mūsų skvernų.

3,48

Genre: Esė
Skelbta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Laikraščio UAB "Dzūkų Žinios" projektas SKAITLIUKAS.EU