Didieji gyvenimo klausimai by Julia Knop

Knyga „Didieji gyvenimo klausimai mažiesiems filosofams“ vaikams, kuriems jau neužtenka paprasto atsakymo į paprastą klausimą, kuriems kyla tokių sudėtingų bei painių klausimų, kad net tėvai nežino, kaip atsakyti.
Ar esi kada pagalvojęs, kodėl apskritai egzistuoja pasaulis? Kodėl kas nors yra gražu? Iš kur atsiranda blogis? Ar yra Dievas? Ką reiškia būti žmogumi? Kodėl turime mirti? Kas mus liūdina? Ką būtų galima pakeisti? Ar į kiekvieną klausimą įmanoma atsakyti? O kas iš tikrųjų yra mintis?
Mums, žmonėms, tokių klausimų kyla. Stebimės ir klausinėjame, mąstome ir ieškome atsakymų. Arba sudėtingiau sakant – filosofuojame. Žodis filosofija reiškia išminties meilė. Filosofas yra išminties ir didžiųjų gyvenimo klausimų draugas. Jis nori suvokti dalykų esmę, todėl klausia, kodėl kas nors yra taip, o ne kitaip. Juk tai labai įdomu, tiesa? 
Paukščių patinėliai čiulba, kad priviliotų paukštytę. Kikilis, strazdas, lakštingala – jie visi nori čiulbėdami susirasti gyvenimo draugę. Bet ne tik paukščiai giedodami traukia į pražvalgas, dainuoja ir banginiai, varlės, žiogai ir net pelės. Peliukai dainuoja meilės dainas tokiu dažnių diapazonu, kurio mes, žmonės, negirdime. O Antarkties banginiai dainuoja garsiai kaip reaktyviniai naikintuvai. Patelė gali tas dainas girdėti už 1000 kilometrų. Kai kurių rūšių gyvūnų poros lieka kartu visą gyvenimą, ir be jokios ištikimybės priesaikos – pavyzdžiui, gulbės nebylės, kai kurių rūšių lapės ir krokodilai.
Dauguma gyvo organizmo požymių automobiliui netinka. Jis negali pats savimi pasirūpinti. Su aplinka jis kontaktuoja tik per žmones, pavyzdžiui, degalinėje arba remonto dirbtuvėje. Automobilis nesusilaukia vaikų. Nors kai kurių markių automobilių modeliai metams bėgant keičiasi, bet tik todėl

gera kaina

Genre: Filosofinė, Vaikiška
Skelbta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Laikraščio UAB "Dzūkų Žinios" projektas SKAITLIUKAS.EU